KAPADOKYA TURU

Otobüs ile 4 Gün / 3 Gece
kişi başı 399 TL


1. GÜN: İzmir - Kapadokya

Saat:19:00 ’da tura katılan misafirleri belirlenen noktalardan alarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’ ndeki  benzeri olmayan büyüleyici doğasıyla ayrı bir gezegeni çağrıştıran Kapadokya’ ya hareket ediyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden sabah saatlerinde Aksaray 'a ulaşıyoruz.

2. GÜN: Güzleyurt, Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Derinkuyu, Ortahisar, Uçhisar, Zelve

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (ekstra) sabah kahvaltısından sonra, Kapadokya’nın en saklı ve bakir güzelliklerinden birisi olan Güzelyurt’a hareket ediyoruz.  Manastır vadisi, kiliseler, şapeller ve eski kalıntıların yer aldığı Güzelyurt’ ta tepeden yapacağınız panoramik manzarada Kapadokya’nın farklı  yüzünü keşfedeceksiniz. Ardından Ihlara Vadisi’ ne hareketle Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbül Kiliselerini ziyaret ediyoruz.  Bir sonraki  ziyaretimiz Narlıgöl (Acı Göl) Krater Gölü. Açık yeşil rengi ile görenleri büyüleyen ve  kükürtlü termal sulardan beslenen göl, suyunun acılığından dolayı yöre halkı tarafından Acı Göl olarak adlandırılıyor.

Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeraltı Şehri ’ni geziyoruz. Ortahisar ’da  öğle yemeği molamızdan sonra Güvercinlik Vadisi, Kapadokya’daki en güzel manzaraları sunan yerler arasında olan Uçhisar Kalesi’ ni geziyoruz. Çiko’nun Yeri’ nde vereceğimiz çay molası sonrası bölgeye özgü Onyx Taşı ’nın ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyoruz. Ardından Zelve ’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi ‘nin eşsiz güzelliklerine tanık olup  Üç Güzeller ’de fotoğraf molasını ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: Hacıbektaş, Çavuşin, Mustafapaşa, Ürgüp, Göreme

Sabah Kapadokya’ nın güzelliklerini gökyüzünden keşfetmek için yapılacak Balon Turu (ekstra) ‘na katılma imkanı. (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)

Balon turunun ardından sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve Hacı Bektaş-ı Veli Külliyesi ’ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Sırasıyla; Nadar, Derğah ve Hazret Avlularını ‘nı ve etraflarını süsleyen yapıları (Üçler Ve Aslanlı Çeşme, Aşevi, Cami, Mihman Evi, Meydan Evi, Çilehane, Kırklar Meydanı) ziyaret ediyoruz. Son olarak Hacı Bektaş-ı Veli ’nin ve Balım Sultan ’ın Türbelerini de ziyaret ettikten sonra Hacı Bektaş ’tan ayrılıyor ve Çavuşin ’e gidiyoruz. Çanak Çömlek Atölyesi 'nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Öğle yemeğinden sonra Asmalı Konak Dizisi ’nin de ilk çekimlerine ev sahipliği yapan Sinasos (Mustafa Paşa) ’a gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi Ürgüp ’e dönüyor ve bu kez ikinci Asamalı Konak Evi ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya ’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası ’nda dinliyoruz. Ve günü Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini birleştirerek ziyarete gelenlere doyumsuz zevk ile sunan Göreme Açık Hava Müzesi ’ni ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Kaya içine oyulmuş Manastırlar, Kiliseler, Şapeller, Yemekhaneler, Mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini geziyoruz. Turun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Akşam dileyen konuklarımızın (ekstra) Kapadokya Gecesi. (İçkili + İkramlı + Müzik & Gösteriler Dahil) ne katılma imkanı

4. GÜN: Sultanhan Kervansarayı, Konya, Mevlana, Akşehir, Nasrettin Hoca Türbesi

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayı ‘nı geziyoruz. Sonrasında Konya ’ya ulaşıyor ve kısa bir yemek molası veriyoruz. Ardından Mevlana Müzesi ve Türbesi ’ni ziyaret ettikten sonra Akşehir ’e hareket ediyor ve Nasreddin Hoca Türbesi ’ni ziyaret ediyor, Gülmece Parkı ’nda kısa bir yürüyüşün ardından İzmir ’e doğru hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından şehrimize ulaşıp bir dahaki gezimizde buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

Dahil Olanlar

 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Çevre gezileri
 • Altınöz Otel (4*) de 2 gece konaklama  (http://www.altinozhotel.com/)
 • Otelde alınan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar (su, çay, kahve)
 • Seyahat sigortasi güvence paketi
 • Otopark ücretleri
 • KDV

Dahil Olmayanlar

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi
 • Kapadokya’da Balon turu (Hava şartları dâhilinde gerçekleşmektedir.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺ (65-80 Yaş Arası 20,00 ₺ Öder)
 • Kaptan ve rehber bahşişleri

Turlarımız en az 25 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde TIAMO TURİZM gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.
 
TIAMO TURİZM doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 19 Ekim 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

26 Ekim 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
Altınöz Otel
4 Yıldız - HB (Half Board)
409 TL 509 TL 349 TL 249 TL