İSPANYA & ENDÜLÜS

Türk Hava Yolları ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 1099 EURO


1. GÜN: İzmir - İstanbul (Sabiha Gökçen) - Barcelona

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde 03:30’da THY TİAMO TUR kontuarı önünde buluşma. İşlemlerden sonra Türk Havayollarına ait TK 2901 sayılı uçağı ile saat 05:35’te İstanbul’a (Sabiha Gökçen) hareket. Saat 06:40’ta İstanbul’a varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra saat 09:30’da TK1835 sefer sayılı uçağımızla Barcelona’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası saat 12.20’deBarcelona’ya varış. Varışımızı takiben Rehberimiz eşliğinde otobüsümüz ile panoramik Barcelona şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla caddesi, Sagra De Familia Kilisesi ve Plaza De Espanya bulunmaktadır.Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

2. GÜN: Barcelona

Sabah kahvaltımızın ardından Girona-Figueras-Salvador Dali ¬- La Roca Alışveriş turu. Ülkemizde Deli DALİolarak tanınan Dünya’nın sayılı sürrealist ressamlarından biri olan SALVADOR DALİ’nin Figueras şehrindeki (aynı zamanda doğduğu kasabadır) en fazla ve en seçkin eserlerinin sergilendiği DALİ Tiyatro Müzesinin bulunduğu Figueras kasabasını gördükten sonra Orta çağdan kalma Girona şehir turu. Katalunya otonom bölgesinin 2. Büyük şehri olan Girona’da ünlü Mimar EİFFEL’in inşa ettiği demir köprü’yü görüyoruz. Catalan Musevi Cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi  Cemaatinin yaşamından kesitler sunuyor. Ayrıca ünlü Jewish meydanı El Call ve antik Arap – Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği görülecektir.Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan Dünyasının ayrıcalıklarına götürecektir. Tur sonrası La Roca Alışveriş turu. Mango, Zara, Berska gibi ülkemizde de moda trendini belirleyen markaların ana vatanı Barcelona’daki Outlet kasabasına yolculuğumuzun ardından varıyoruz.100’ün üzerinde prestijli markanın bulunduğu Outlet kasabasında yaklaşık % 70 oranında indirimler oluyor. Versace, CK, Hugo Boss, Diesel, Replay, Burberry, Nautica, Tommy Hilfiger ve Ray-Ban gibi markaları bulabilirsiniz. Barcelona’ya hareket ve serbest zaman.Geceleme Otelimizde.

3. GÜN: Barcelona - Valencia

Sabah kahvaltımızın ardından bizi bekleyen otobüslerimiz ve rehberlerimiz eşliğinde Valencia’ya doğru yola çıkacağız Valenciaya varışımızı takiben Valencia Şehir turumuza başlıyoruz. Valencia Şehrinin en önemli meydanı içinde Belediye Binası, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca ve pek çok barın ve restorantın olduğu Plaça de l'Ajuntament 'dir. Bunun dışında Plaça de la Reina ve Plaça de la Verge şehrin önemli meydanlarındandır. Şehirde özellikle Turia bahçeleri önemli bir yere sahip bir alandır. Bu Parkın içinde çocuk oyun alanları, bir çeşme ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Valencia Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Valencia’daki otelimizde.

4. GÜN: Valencia - Alicante - Granada

Sabah kahvaltımızın ardından Alicante’ye doğru yola çıkıyoruz, varışımızı takiben Alicante Şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Santa Barbara Kalesi, Barok tarzdaki Belediye Binası, Santa Maria Kilisesini görüceksiniz, Tur bitimi Granada ya doğru yola çıkıyoruz varışımızı takiben serbest zaman. Geceleme Granada’daki otelimizde.

5. GÜN: Granada – Sevilla

Sabah kahvaltımızın ardından Granada İspanya'nın Endülüs eyaletinde bulunan ve Endülüs Emevileri'nden kalan gotik yapılarıyla ünlü bir şehirdir yürüyerek yapacağımız Granada şehir turumuzun ardından ünlü El Hambra Sarayı’nı Ziyaret ediyoruz. 2.5 saat süren bu saray gezisinde Endülüs Emevi Devletinin yönetim ve ikamet binaları, kışlalar, surlar, selamlık ve harem bölümleri, yazlık saray, gül bahçeleri ve havuzlar görülecek yerler arasındadır. Ardından Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz Sevilla ya varışımızı takiben  Sevilla şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ manastırları ve kiliseleri ile ünlü kentin sembolü olan Altın Kule, İspanya'nın en eski 2. arenası, Guadalquivir Nehri, 1992 Expo Fuar Merkezi, Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Alkazar Bahçeleri, Çan kulesi, Yahudi mahallesi, büyük Kaşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Kathedrali ile Krallık Sarayı Alcazar görülecek yerler arasında sayılabilir. Geceleme Sevilla'daki otelimizde.

6. GÜN: Sevilla – Cordoba - Madrid

Sabah kahvaltımızın ardından Cordoba’ya Hareket . Cordobaya Varışımızı Takiben Cordoba şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ' nde yer alan Endülüs’lerden kalan orijinal hali ile 1013 sütunlu ve otuzikibin kişilik Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita (Cordoba Camii) ile 14. yy’da Endülüs Emevilerinin yaşadığı, medeniyet, huzur ve hoşgörünün ispatı olan, ancak Kraliçe İsabel’in İspanya’yı yeniden fethinin ardından yaşadıkları topraklardan çıkartılan Yahudilerin mahallesi görülecek yerler arasında sayılabilir. Turumuzu Ardından Madrid’e Hareket Geceleme Madrid’deki Otelimizde.

7. GÜN: Madrid – Toledo - Madrid

Sabah alınacak kahvaltının ardından Madrid Şehir turumuza başlıyoruz ,Yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, şehrin en önemli yerlerinden Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, Cibeles ve Neptunos alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı , boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas ve Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via ve Don Kişot Parkı, Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Şehir turunun ardından serbest zaman ,daha sonra Toledo turu. Madrid’e 1,5 saat mesafede yer alan Toledo, 1987’den beri UNESCO’nun tüm şehri açık hava müzesi olarak kabul ettiği dünyanın tek şehridir. Tarihte Müslümanlığın, Museviliğin ve Hristiyanlığın bir arada yaşadığı kültür merkezi Toledo’da görülecek yerler arasında; İspanya’nın en büyük 3 katedralinden biri Toledo Katedrali, 11. Yy’dan kalma Sinagog , San Martin Köprüsü bulunmaktadır. Toledo’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: Madrid – İstanbul – İzmir

Sabah Kahvaltımızın ardından Alışveriş ve Çevre gezileri için serbest saatler. Belirlenen saatte havalimanına transfer Türk Hava Yollarına ait TK 1360 sefer sayılı uçağımız ile saat 18:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz.Saat 23:25’te varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 2354 sefer sayılı uçuşumuzla saat 01:45’te İZMİR’e hareket ve saat 02.55’te  İzmir’e varış.

Dahil Olanlar

 • · Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İzmir - İstanbul - Barcelona - İstanbul (Sabiha Gökçen) - İzmir
 • ekonomi sınıf uçak bileti
 • · Barselona'da 2 gece  4* PORTA FIRA otel vb. de oda + kahvaltı
 • · Valencia'da 1 gece 4* SORALLA  PALACE  otel vb.de oda + kahvaltı
 • · Granada'da 1 gece 4* HOTEL CARMEN GRANADA otel vb.de oda + kahvaltı
 • · Sevilla'da 1 gece 4* HOTEL CATALONIA SANTA JUSTA otel vb. de  oda+ kahvaltı
 • · Madrid'de 2 gece 4* HOTEL PRAGA otel vb.de oda + kahvaltı
 • · Özel otobüs ile programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri
 • · Programda belirtilen Barselona, Valencia , Alicante, Granada, Sevilla, Cordoba, Granada, Madrid
 •   panaromik şehir tanıtım turları
 • · Girona-Figueras-Salvador Dali ve La Roca alışveriş turu, El Hambra turu, Cordoba Camii turu,  
 •   Toledo  turu   
 • · Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • · Havalimanı vergileri ve uçuş sigortası bedeli
 • · Özel seyahat sağlık sigortası ve güvence paketi poliçesi

Dahil Olmayanlar

 • · Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro)
 • · Yurt dışı çıkış vergisi (15 TL)
 • · Kişisel harcamalar (İnternet, kuru temizleme, telefon v.b.)

Not: Kampanyalı turlarımızda iptal ve iade yapılamamaktadır.

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 25 Eylül 2017 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

07 Ekim 2017

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Oteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
1099 1399 999 849

04 Kasım 2017

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4* Oteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
1099 1399 999 849