5 ÜLKE 4 BAŞKENT ORTA AVRUPA

Türk Hava Yolları ile 8 Gün / 7 Gece
kişi başı 699 EURO


1. GÜN: İSTANBUL-BUDAPEŞTE

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar  terminalin THY kontuarı önünde  saat 06.40’da buluşma ve THY TK 2309 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 08:40 ‘ ta İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ve 09:50 ‘de varış.  Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından THY Havayollarının TK 1033 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile BUDAPEŞTE’ye 11:55’te  hareket ve keyifli bir yolculuk sonrası yerel saat ile 12.55 de varış. Pasaport işlemleri sonrası özel otobüsümüz ile Budapeşte  Panoramik şehir turu. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini sıkça görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Buda ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları,Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

 Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, limitsiz  içkili ve show programlı  MACAR ÇİGAN GECESİ. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya’nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.

 

2. GÜN: BUDAPEŞTE

Sabah açık büfe kahvaltı ve ardından serbest zaman. Arzu edilmesi halinde saat 09:00’da isteğe bağlı ekstra rehberinizin organize edeceği Türk tarihi açısından da çok önemli öğle yemekli,limitsiz içkili ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDRE turu. İlk hedefimiz Marşlarımıza ve Şiirlerimize konu olmuş Esztergom Kalesidir. Mehterin davulları gümbür gümbür gümbürdettiği Esztergom Kalesi ve üzerine sonradan inşa edilen Macaristan’ın en büyük Katedrali Esztergom Bazilika’sının gezilmesi akabinde Akıncıların dört nala at sürdükleri yoldan,Tuna boyundan Vysegrad Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Buradan Tuna bir başka güzel seyre doyulmuyor. Atalarımızın ‘’attan inmeyesüz’’ sözünü hatırlıyor ve Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı.   

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra rehberlerinizin olarak düzenleyeceği Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili
 TUNA NEHRİ TEKNE TURU’na  katılabilirler . Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini ve Andreassy caddesini adım adım görme imkanına sahip olacaksınız.
Geceleme otelimizde.

3. GÜN: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA - VİYANA

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da VİYANA’ya hareket ve yol üzerinde  misafirlerimiz TUR PROGRAMIMIZA DAHİL olarak organize edilecek olan   SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu . Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.

Ardından Avrupa’nın en Aristokrat şehri Habsburg Hanedanlığı’nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş dev bir İmparatorluğun merkezi Viyana’ya varış ve şehir turu. Müzik,mimari, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya savaşlarının zorlu günlerine direnen kentin o muazzam zarafetinden hiçbir şey yitirmediğini göreceksiniz. Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouvea’nun benzersiz bir sentezini sunan uzun bulvarlar bir açık hava müzesi gibidir. Bu görkemli şehrin sanat yüklü sokaklarında yapacağımız gezide sırası ile göreceğimiz yerler;  Belvedere Sarayları, Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye Sarayı (Ratthaus),Tuna Kulesi, Schönbrun Sarayı,Votive Kilisesidir. Turumuzu takiben akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam serbest zaman.

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra yemekli, limitsiz içkili  GRİNZİG VİYANA GECESİ Turu. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon,keman ve Viyana  şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu tur öncesinde 2.Viyana kuşatmasının kaderini çizen,şehrin 484 metre rakımla en yüksek ve en güzel manzara noktası olan KAHLENBERG TEPELERİ ziyaret edilecektir. Bu manzara Viyana’yı size daha iyi tanıtacaktır. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: VİYANA

Sabah açık büfe kahvaltı ve ardından serbest zaman. Arzu edilmesi halinde 09.00 da rehberimizin ekstra düzenleyeceği VİYANA ORMANLARI, LICHTENSTEIN ŞATOSU TURU, SEEGROTTE yer altı gölü, MAYERLİNG ve BADEN turu. Bu turumuzda ilk önce Viyana’nın  21 km güneyinde başlayan Viyana ormanlarına gidiyoruz ve içlerinde milyon euroluk,villa/malikenelerin bulunduğu birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyoruz. Guisbrühl, Heilingenkruz, Geden, Hinterbrühl göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi 13.yüzyıla  geriye giden Lichtenstein Şatosunu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun diğer bölümünde Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ ye gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG kasabasından geçiyor ve turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız.

Turumuzu takiben Rehberimizin düzenleyeceği ekstra  SCHÖNBRUN SARAYI -HUNDERTWASSER EVLERİ VE TARİHİ VİYANA TURU .  Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası akşamüstü serbest zaman. 2 TUR  İNDİRİMLİ OLARAK TEK TUR FİYATINA DÜZENLENECEKTİR - 50€

Akşam arzu edenler rehberinizin 2 ay önceden yaptırdığımız rezervasyon ile Dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken VİYANA KONSER GECESİNE  ( Mozart-Strauss eserlerinden oluşan filarmoni orkestrası,  uluslararası solistler) Mozart, Johann Strauss, Beethoven ve Paganini’nin tarih boyunca İmparatorluk ailesine konserlerini verdiği ,valsler düzenlediği  ,İmparatorluk ailesinin düğünlerine ev sahipliği yapan imparatorluğun kışlık sarayı Viyana HOFBURG SARAYI KONSER SALONU ‘nda katılabilirler. Geceleme otelimizde…

5. GÜN: VİYANA- PRAG

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da PRAG’a hareket ve varışımızı takiben PRAG  PANORAMİK  Şehir turu.  Turumuz sırasında Novo Mesto yeni şehir bölgesi, Milli Müze, Vaclavske Namesti caddesi, Başbakanlık, Vltava Nehri Kıyıları, Malastrana küçük mahalle bölgesi. Charles köprüsü ,eski şehir meydanı,meşhur astronomik saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Prag merkezde serbest zaman. Granat ve Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Granat ve Kristallerden alabilirsiniz. Akşamüstü otelimize yerleşme  ve dinlenme imkanı.

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ turu. Bu turumuzda ilk önce  Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurantında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir. Ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.... Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: PRAG

Sabah açık büfe kahvaltı ve serbest zaman Arzu edilmesi halinde saat 09.00’ da ekstra olarak   düzenlenecek olan öğle yemekli  KARLOVY  VARY  Turu. (Bu Turu Asla Kaçırmamanızı öneririz) . 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart’ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.  Akşam üstü otelimize dönüş ve serbest zaman.

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ekstra açık büfe yemekli, içkili, canlı müzikli  VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU na  katılma imkanı. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın MUHTEŞEM görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçaltılmasını yaşayacaksınız. Özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız.  PRAG’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuza katılmanızı önemle tavsiye ederiz. Alman, Macar, Polonya mutfağının yoğun etkisi altındaki Çek mutfağı et ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır (Dana-Kuzu-Tavuk) düzenlediğimiz yemekli programlarda Türk damak tadına uygun yemekler bulacaksınız. İçeceğe gelince ise bira en büyük favori.  Ünlü Çek biralarını tatmadan Prag’dan ayrılmak büyük bir eksiklik olacaktır. Dünya’ca ünlü Budweiser biralarının da ana vatanı burasıdır. Geceleme otelimizde...

7. GÜN: PRAG –DRESDEN –BERLİN

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da Berlin’e hareket ve yol üzerinde rehberlerinin TUR PROGRAMIMIZA DAHİL olarak düzenleyeceği ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra tüm Alman markalarını çok uygun fiyatlarla bulabileceğiniz mağazalardan ve AVM lerden alışveriş ve gezinti için serbest zaman.

Yol üzerinde tüm grubun katılımı halinde ekstra olarak düzenlenecek olan TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI + MÜZESİ turu.  Bu turumuzda 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları, SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler,gaz odaları ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscarlı filmleri Schnidner in listesi,Hayat güzeldir,Pianist burada setlerle çekilmiştir. Ardından Berlin’e hareket ve varışımızı takiben şehir turumuzun bir kısmını gerçekleştirerek otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Geceleme Berlin otelimizde.

8. GÜN: BERLİN-İSTANBUL

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00 da otelimizden check-out ve  Berlin Şehir turu. Turumuz esnasında Kaiser Wilhelm Anıtsal Kilise, Bradenburg Kapısı, Utanç Duvarı, Berlin parlamento binası, Under den linden caddesi, Check point Charlie ,Alexanderplatz ve Kurfurstendam caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından  Berlin Tegel Havalimanına transfer ve THY’ nın  tarifeli seferi ile 12.20  de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ve  16.05 de  varış.  Sonrasında THY yollarının TK 2912 sefer sayılı uçuşu ile 17:50 ‘de İzmir’e hareket ve 19:00 ‘ da varış.

MACAR GECESİ VE BUDAPEŞTE GECE TURU

Bu turumuzda Budapeşte’nin şarap mahzenleri bölgesine gidilerek toplam 98 km uzunluğundaki şarap Mahzenlerinin bir bölümünün restorasyonu ile açılmış olan Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu tur öncesi dünyanın en büyük şarap fıçısını ve 98 km lik guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+LİMİTSİZ İÇKİ+SHOW PROGRAMI +REHBERLİK)    50€

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

TUNA NEHRİ TEKNE TURU

Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili bu turumuzda;  muhteşem ışıklandırmalarıyla köprüler, Budin Sarayı, Kale bölgesi, Budapeşte teknik ve Ekonomi Üniversitesi, yeni opera binası ve kültür merkezi ile Margit Adası görülecek yerler arasındadır.  Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini adım adım görme imkanına sahip olacaksınız.  TUR ÜCRETİ  :     (ULAŞIM+1 ADET İÇKİ+REHBERLİK)   30 €

Ekstra Tur Ücreti: 30 EURO

ESTERGON KALESİ-VYSEGRAD-SZENTENDERE TURU

Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi , şehri ve Estergon Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vysegrad Kasabası gezilecek,çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde  restaurantımızda rönesans dönemini yaşayacak,yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Bu tur kapsamında Slovakya Cumhuriyeti’ne geçilerek Sturava(Ciğerdelen) şehri de tanınacaktır. TUR ÜCRETİ : (ULAŞIM+ÖĞLE YEMEĞİ+LİMİTSİZ İÇKİ+GİRİŞLER+REHBERLİK)      60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

GRİNZİG MEYHANELERİ TURU ve KAHLENBERG TEPESİ

Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restaurantlarından birinde kemanlar, akardiyonlar,  Viyana şarkıları   eşliğinde  yemekli,sınırlı içkili Unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.  TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+ LİMİTSİZ  İÇKİ +REHBERLİK)      55 €

Ekstra Tur Ücreti: 55 EURO

VİYANA ORMANLARI, LICHTENSTEIN ŞATOSU TURU, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLİNG ,BADEN turu ve SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU

Bu turumuzda ilk önce Viyana’nın  21 km güneyinde başlayan Viyana ormanlarına gidiyoruz ve içlerinde milyon euroluk,villa/malikenelerin bulunduğu birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyoruz. Guisbrühl, Heilingenkruz, Geden, Hinterbrühl göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi 1200 yılına geriye giden Lichtenstein Şatosunu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun diğer bölümünde Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ ye gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG kasabasından geçiyor ve turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Turumuzu takiben Rehberimizin düzenleyeceği 2.tur olarak       SCHÖNBRUN SARAYI TURU-HUNDERTWASSER EVLERİ-TARİHİ VİYANA TURU .  Bu turumuzda dünyaca meşhur Viyana Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri panoramik olarak gezilecektir. Ayrıca meşhur Hundertwasser sanat evleri gezilecek ve tarihi Viyana bölgesi tanınacaktır. Bu güzel tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. TUR ÜCRETİ  : 2 TUR BİRLİKTE (Ulaşım+Girişler+Rehberlik)     50 €

Ekstra Tur Ücreti: 50 EURO

VİYANA KONSER GECESİNE

2 ay önceden yaptırdığımız rezervasyon ile Dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken VİYANA KONSER GECESİNE  ( Mozart-Strauss eserlerinden oluşan filarmoni orkestrası,  uluslararası solistler)Viyana’da yaşamış,dünya müziğine damga vurmuş üstatlar Mozart, Johann Strauss, Beethoven ve Paganini’nin tarih boyunca İmparatorluk ailesine konserlerini verdiği ,valsler düzenlediği  ,İmparatorluk ailesinin düğünlerine ev sahipliği yapan imparatorluğun kışlık sarayı Viyana HOFBURG SARAYI KONSER SALONU nda katılabilirler. Bu organizasyon bilet fiyatına gerçekleştirilmektedir. TUR ÜCRETİ  :  (ULAŞIM+A kategori en ön sıralar bilet ücreti +REHBERLİK)      60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

YEMEKLİ GECE TURU VE ORTAÇAĞ GECESİ

Bu turumuzda Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen eski şehir meydanı ve önemli bulvarlar gece  ışıklarıyla tanınacak,ardından bu sürprizli gecede Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restaurantlarından birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir,dilenciler,sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir,ortaçağ eğlencesi,müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz.Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+AKŞAM YEMEĞİ+LİMİTLİ İÇKİ+SHOW+REHBERLİK)  60 €

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

ÖĞLE YEMEKLİ KARLOVY VARY TURU

17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın Mozart`ın ,Göthe`nin Beethoven’ın, Puşkin’in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz Kaçırmayınız….!!!
TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM+GİRİŞLER+ÖĞLE YEMEĞİ+İÇKİ+ REHBERLİK )   60 € 

Ekstra Tur Ücreti: 60 EURO

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU ve PRAG GECE TURU

Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal  geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha görülecektir. TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+TEKNE ÜCRETİ+AÇIK BÜFE YEMEK+ LİMİTLİ İÇKİ +REHBERLİK)     45 € 

Ekstra Tur Ücreti: 45 EURO

TEREZİN YAHUDİ TOPLAMA KAMPLARI ile MÜZESİ Turu

Tüm misafirlerimizin hep birlikte katılımı halinde, Prag_Berlin transferi esnasında yol üzerinde organize edilecek olan bu turumuzda , 2.Dünya savaşı izlerini taşıyan en orijinal kamplar olan Terezin de kadın ve erkeklerin ayrı ayrı koğuşları,      SS asker kışlaları, Nazi Almanya sının inşa ettiği bölümler, gaz odalar ve hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi görülecek yerler arasındadır. Son yılların Oscar lı filmleri Schnidner in listesi, Hayat güzeldir ve Pianist gibi filmler buradaki film setlerinde çekilmiştir. TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM+Getto ve müze GİRİŞLERİ+ REHBERLİK )    30 € 

Ekstra Tur Ücreti: 30 EURO

Dahil Olanlar

 • THY tarifeli seferleri  ile                İZMİR -
 • İSTANBUL/ BUDAPEŞTE   è  BERLİN /İSTANBUL (SAW)- İZMİR   Uçuşlar
 • Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag ve Berlin arası transferler
 • 4*  Star  Deluxe Otellerde Oda Kahvaltı bazında konaklamalar
 • Budapeşte, Bratislava,Viyana, Prag, Dresden ,Berlin panoramik şehir turları
 • Tecrübeli  Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri,
 • Zorunlu Paket tur Sorumluluk Sigortası   (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Havalimanı Vergileri      
 • Şehir Vergileri
 • KDV Dahildir.

Dahil Olmayanlar

 • Programda ekstra olarak belirtilen turlar.
 • Seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi sigorta poliçesi 15 euro – ( 70 yaş üstü 30 euro ) 
 • Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)     (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır…!!!)
 • Schengen Vize + Hizmet Ücreti  130 €   “ YEŞİL  PASAPORTA VİZE YOK…! “
 • Tüm otel ekstraları (Minibar, telefon, vb.)
 • Rehber ve şöförlerin (5€) bahşişleri

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tiamo Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tiamo Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tiamo Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

* Fiyatlarımıza Tur, Havalimanı Vergisi / Alan Hizmetleri dahildir. Belirtilen tarihlerdeki fiyatlar, belirtilen tarihlerde kalkışlı olacak turlar için geçerli olan başlangıç fiyatlardır ve yayımlandığı 17 Ağustos 2018 tarihinde geçerlidir.

** 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

Nakit / Havale veya EFT ile ödemede geçerli fiyatlar.

01 Eylül 2018

Kişi Başı Tek Kişilik Oda Çocuk (3-12) Bebek (0-2)
4*Şehiriçi DELUXE Hoteller
4 Yıldız - BB (Bed and breakfast)
699 974 699 150